MY PICKUP APP

Mobilní aplikace
Mobilní aplikace pro výdejní místa DPD

Výzva

V současném logistickém prostředí je velkým trendem Doručení mimo domov (Out Of Home Delivery), což zahrnuje nejen doručování balíčků do samoobslužných boxů (na jejichž realizaci jsme se podíleli), ale také doručování na partnerská výdejní místa.

V rámci podpory tohoto trendu se DPD rozhodlo dodat výdejním místům novou mobilní aplikaci My Pickup a také speciální zařízení od firmy Zebra. Toto zařízení na první pohled vypadá jako obyčejný mobil, ale ve skutečnosti obsahuje vestavěný platební terminál a čtečku čárových kódů. Výzva pro nás byla jasná –⁠ vyvinout aplikaci, která by plně využila potenciál těchto zařízení.

Řešení

Výsledná aplikace zrychluje a zjednodušuje interakci se zákazníkem nebo kurýrem a to díky vestavěné čtečce čárového kódu, integrovanému platebnímu terminálu a uživatelsky přívětivému UX. Při příchodu zákazníka, který si jde pro balíček, obsluha zadá do aplikace jeho PIN a umožní mu zaplatit. Kromě vyzvednutí má zákazník také možnost balíček odeslat. Aplikace ho naskenuje, ověří jeho správnost a je hotovo. Úkolem kurýra je vyzvednout balíčky od zákazníků a uložit ty nové. Mobilní aplikace mu v tomto procesu pomáhá - každý balíček musí být pro jistotu naskenován, ale díky integrovanému skeneru je tento proces velmi rychlý.

dpd cz

Výsledek

Inovace mobilní aplikace DPD pro výdejní místa byla úspěšná. My Pickup využívá veškerý potenciál Zebra zařízení a přináší výdejním místům jednoduchý, efektivní a pohodlný způsob práce s balíčky. Dnes se toto inovativní řešení rozšířilo do celé sítě výdejních míst, což představuje přibližně 1500 lokalit. Měsíčně tento projekt přináší službu statisícům zákazníků.

Technologie

Backend

TypeScript, Node.js, AWS, DynamoDB, MySQL

Frontend

TypeScript, React Native, SOTI

Také chcete úspěšnou aplikaci?Napište Nám

Copyright © 2024 All rights reserved