BeeHousing

Pronajměte si úl a sledujte ten bzukot

Na produkci medu není zdánlivě celkem nic složitého, a přesto je výsledek harmonií pro všechny smysly. Jeho chuť, vůně, barva i materiál jsou požitkem, inspirací i zdrojem energie. Stejné je to v případě, kdy chcete vytvořit jednoduchou a přehlednou webovou či mobilní aplikaci: aby byl výsledek právě tak harmonický, podílí se na jejím vzniku celá řada profesionálů a každý z nich má, stejně jako v úlu, svůj nezaměnitelný úkol.

Stěžejní myšlenkou projektu BeeHousing je podpora včely medonosné, zpřístupnění vlastnictví včelstev jednotlivcům a skupinám a v neposlední řadě realizace nevšední volnočasové a edukativní aktivity.

beehousing link
Odvětví

Včelařství

Klient

BeeHousing

Systém

Web, Mobile

Výzva

Prvotním cílem projektu bylo propagovat a pronajímat úly, komunikovat se zákazníky a uživateli, zajišťovat informace o úlech živě, vést základní statistiky a udržet si zábavnost a uživatelskou přívětivost.

1

Platforma

Úkolem Qestu bylo vytvořit platformu, která by propojila jednotlivé účastníky – registrované zákazníky i hosty, administrátory, kteří nastavují parametry a hierarchii úlů, a včelmistry. BeeHousing pak může prostřednictvím této platformy klientům nabídnout více než jen vlastnictví a produkci vlastního medu. Záměrem projektu je vytvořit komunitu, organizovat akce a zapojit všechny, kteří by se rádi věnovali chovu včel, ale chybí jim k tomu dostatečné znalosti a finanční a materiální zázemí.

2

Implementace

Na základě požadavků zadavatele jsme vyvinuli systém umožňující jednotlivcům a skupinám pronajímat úly a včelstva za měsíční poplatky, či pouze přispívat jako dárce bez nároku na zisk či návrat financí a podporovat tak přírodu. Zákazníci se tedy mohou zapojit různým způsobem – od příspěvků přes roční pronájem, kdy se odměnou stává sladký med a aktivity zahrnující i návštěvy úlu, až po investici a aktivní zapojení do projektu s návratností.

hand
bee cropped

Zkušenost: živý přenos

Klienti mohli svá včelstva sledovat online prostřednictvím kamery umístěné v dané lokalitě. Obraz z kamer byl přenášen ve vysoké kvalitě přímo do mobilního zařízení uživatele.

Výsledek: Celý systém

Vzniklá platforma BeeHousing obsahuje webovou aplikaci a aplikační server, dále pak aplikace pro mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS. Webová aplikace byla vyvinuta pro konfiguraci a správu systému. Mobilní aplikace jsou pak orientovány na nákup, sledování a komunikaci uživatelů.

Hlavní funkce umožňují registraci zákazníků, přehled lokalit a úlů k pronájmu, vedení statistiky pro administrátory; dále obsahují fakturační a platební systém, live streaming a prohlížení pronajatých úlů, statistiky pro uživatele, umožňují také vkládání údajů včelmistrem, komunikaci s včelmistrem a sdílení úlů.

Technologie

Frontend

React.js, Swift, Kotlin

Také chcete úspěšnou aplikaci?Napište Nám

Copyright © 2024 All rights reserved