Česká spořitelna

Projekt Dohodnuto.cz

V tradičních offline podmínkách je obchodní transakce jako třeba nákup poměrně jednoduchou operací, kterou provádíme denně. Nikdy by nás nenapadlo, že by na ní mohlo být cokoliv nebezpečného.

Aby se při obchodování na internetu cítily obě strany - prodávající i kupující - stejně bezpečně, můžete si přizvat neviditelného inspektora v podobě jednoduché webové platformy, která zabrání podvodům a dohlédne na hladký průběh akce.

Česká spořitelna
Odvětví

Finance

Klient

Česká spořitelna

Systém

Web

Prvotním zaměřením této platformy, kterou jsme zpracovali pro Českou spořitelnu, jsou internetové bazary a ochrana obou obchodujících stran proti podvodům. Česká spořitelna jako třetí strana zprostředkuje bankovní účet pro bezpečný převod peněz při koupi daného zboží / služby a peníze uvolní prodávajícímu až poté, co obchod úspěšně proběhl. Dále také Česká spořitelna hraje roli autority, na kterou se obchodující strany mohou obrátit při řešení případných problémů ohledně obchodů. Ambice platformy nekončí u internetových bazarů a její využití je potenciálně daleko širší.

Jednou z hlavních vlastností našeho řešení je, že se nejedná o samostatný bazar, ale spíše o plugin, který není přímo závislý na jiných systémech a lze ho tedy využít prakticky kdekoliv.

Výzva

Funkcionalita platformy

V rámci funkcionalit platformy šlo klientovi hlavně o transparentní provedení uživatele skrze celý proces prodeje, přehlednou prezentaci stavu obchodu a možných dalších kroků.

Výsledek: Celý systém

Implementovali jsme user facing část platformy, která je napojená na backend implementovaný interním týmem ČS. Výzvou v tomto projektu byl především čas. Platformu bylo potřeba dostat co nejrychleji do fáze testování, aby se ověřily, či vyvrátily nejrůznější předpoklady. Velice zajímavá byla právě spolupráce s interním týmem ČS, který měl projekt velice dobře připravený. Díky tomu jsme již před začátkem vývoje věděli, jak bude flow aplikace vypadat a také na co bude potřeba myslet z technického hlediska.

Technologie

Frontend

TypeScript, React.js

Také chcete úspěšnou aplikaci?Napište Nám

Copyright © 2024 All rights reserved