Run Czech

Stoupněte si na start, soustřeďte se na svůj výkon a užívejte si ten neopakovatelný adrenalin obřího městského závodu. Všechno ostatní - registraci, vyzvednutí startovního čísla, live tracking pohybu běžců na trati, doprovodný program, výsledky, a kompletní informace o všech vašich závodech - je pro vás už připraveno.
Dlouho před vámi se totiž na start postavili běžci Qestu a vyvinuli špičkové mobilní aplikace pro samotný závod i přípravu na něj.

Na základě návrhu klienta byly vybudovány aplikace rozdělené na dvě části.

  • První - RunCzech- zobrazuje informace o závodech a Live Tracking.
  • Druhá - FreeRun- pracuje s komunitou mimo RunCzech a uživatele motivuje k aktivnímu tréninku na závody. Qest vstoupil do hry na základě referencí a po oslovení společností FG Forrest, která řešila back-end.
Run czech
Odvětví

Sport

Klient

RunCzech

Systém

Android, iOS, Web

Nápady došly? Běžte na pivo

Původní myšlenka projektu RunCzech se zrodila při posezení v pražské hospodě Cibulka. Dva italští kamarádi se jali uspořádat běžecký “maraton jako v New Yorku”. Carlo Capalbo a olympijský vítěz v maratonu Gelindo Bordin se inspirovali běžeckými akcemi zahraničí a českým pivem. “O pivo později už volají legendárnímu Emilu Zátopkovi,” uvádí historické okénko webové prezentace Prague International Marathon (PIM, rok 1994).

S více než 20letou zkušeností je dnes RunCzech synonymem běžeckých akcí pořádaných v České republice. Společnost se neomezuje na maratony, pořádá mimo jiné běžeckou ligu, půl maratony (#PragueHalf) a štafetové závody. Kromě závodění je také platformou, která sdružuje a podporuje běžeckou komunitu v naší zemi.

fotografie ze závodu
1

Live Tracking a WebViews

Největší výzvou aplikace RunCzech byla implementace Live Trackingu a WebViews. Klient požadoval zpracování vybraných obrazovek nikoliv nativně, ale pomocí WebView. Výzva spočívala v různorodosti jednotlivých WebViews a v zobrazování informací o určitém uživateli.

2

Technické výzvy

Live Tracking mobilní aplikace RunCzech přinášel především technické výzvy:

  • zobrazování a animace jednotlivých běžců a bodů zájmu na trati,
  • samotné získávání dat, kdy bylo nutné komunikovat s API rozhraním FG Forrest (backend) a současně s API rozhraním italské služby zajišťující sběr informací o aktuálně probíhajícím závodu.

Obtížné bylo také testování závodu. Testovatelnost závodů, které probíhají pouze o víkendu, byla omezená. Před startem pražského půlmaratonu měl Qest pouze dvě příležitosti testovat. Mezi PIM a #PragueHalf dokonce žádná možnost nebyla.

3

Kde je vůle je i cesta

V procesu řešení hlavních výzev projektu byla nutná úzká spolupráce s FG Forrest. Společné ladění probíhalo při grafickém zpracování webových stránek a při zasílání informací o aktuálním uživateli do každého dotazu WebView.

Největší problém Live Trackingu, tj. testovatelnost, Qest vyřešil namockováním italského API při prvním možném závodu. Poté již byl tým schopen závod zopakovat alespoň částečně s účastí jednoho běžce. Reálné testy před #PragueHalf pak proběhly v rámci dvou víkendů v ranních hodinách. Pracovníci Qestu byli aktivně přítomni v průběhu celých testovaných závodů.

Screenshot z applikace RunCzech. Nadpis RunCzech, podnadpis Dvě dekády běžeckých rekordů, Tisíce běžeckých příběhů, stovky osobních rekordů a emoce na každém rohu. Takové jsou závody RunCzech. Jeden je běhá pro radost, druhý si chce zaběhnout osobák a třetího to prostě jenom hrozně moc baví. Běhání je však spojuje všechny. Běhání jim sluší. All Runners Are Beutiful. Statistiky Let 23, Běžců 972952, Závodů 90. Nejbližší akce: 7.4.2018 Sportisimo 1/2Maraton Paraha 2018, 9.4.2018 Juniorský maraton 2018
Screenshot z aplikace RunCzech. Detail závodu Sportisimo 1/2Maraton Praha 2018. Výběr Předbězné výsledky - muži. na prvním místě Felix Kibitok nejlepspi mezičas 1 hodina a 11 sekund. 2. místo atd
Screenshot z apliakce RunCzech. Mapa závodu Sportisimo 1/2maraton Praha 2018. Tlačítko vyhledat běžce

Výzva přijata

Práce s klientem probíhala dost agilně, přestože šlo o spolupráci na základě fixed-price & time dohody. Přineslo to jistě výhody i nevýhody. U některých UI častí docházelo k opakovaným změnám a k nucenému odklonu od původního návrhu. Na druhou stranu si klient nechal poradit a přistoupil na změny navrhované Qestem. A právě zde mohli vývojáři Qestu demonstrovat své zkušenosti s mobilním vývojem, nejen přímočaře plnit zadání. Spolupráce s klientem a společností FG Forrest byla velmi dobrá a výsledkem není pouze obohacení projektu RunCzech. Vznikl i nový přátelský vztah podstatný pro firemní kulturu, v souladu s hodnotami Qestu.

Česká sportovní jednička

Klient pro svůj projekt RunCzech získal zcela novou, unikátní mobilní aplikaci. Velmi rychle ji začaly užívat tisíce koncových zákazníků. Početná komunita platformy RunCzech zajistila aplikaci přední příčky ve stahovatelnosti. Za velmi krátkou dobu se apka stala nejstahovanější sportovní aplikací Česka jak na Google Play, tak v App Store.

Technologie

TypeScript, React.js, AWS

run shoe

RunCzech

Zobrazuje veškeré informace o závodech klienta. Pomocí RunCzech se registrujete, vyzvednete si startovní číslo a po ruce budete mít doprovodný program závodu i balíček výhod od partnerů každé akce. RunCzech App disponuje funkcí Live Tracking. Ta se aktivuje při startu závodu. Live Tracking umožňuje uživateli vyhledat a zobrazit data o konkrétním běžci. Běžci také mohou sdílet svůj zážitek s rodinou, fanoušky nebo s přáteli. Přímo v aplikaci uživatelé najdou aktuální výsledky, body v rámci RunCzech běžecké ligy a další důležité informace.

FreeRun

Má za úkol pracovat s komunitou mimo série závodů klienta. Aplikace nabízí uživateli podporu při tréninku, poskytuje tipy, inspiruje, motivuje. Zobrazuje různé běžecké tréninkové trasy po celé České republice. Zpřístupňuje také uživatelům informace o konkrétním tréninku organizovaném místními trenéry běhu.

Klient Prague International Marathon s.r.o. může mobilní aplikace dále rozvíjet, přinášet nové funkcionality a pracovat s již početnou komunitou uživatelů - opravdových milovníků běhu.

Také chcete úspěšnou aplikaci?Napište Nám

Copyright © 2024 All rights reserved