ShipVio

Nejrychlejší a nejjednodušší cesta, jak sehnat dopravce pro vaši zásilku

Co kdyby logistika přestala být oborem, který je tak náročný na lidské zdroje a k jeho fungování je třeba desítek telefonátů a nekonečně papírování? Co kdyby na pozadí perfektně fungujícího a zautomatizovaného systému byla platforma propojující dopravce se zákazníky, která má za cíl co nejvíce urychlit a zefektivnit proces objednání kamionu, a šetřit tak čas i náklady?

Qest pomohl startupu ShipVio vybudovat systém, který umožňuje uživatelům vybrat si přepravce svých zásilek dle konkrétních požadavků a propojuje uživatele poptávající dopravu přímo s dopravci.

Shipvio
Odvětví

Logistika

Klient

ShipVio

Systém

Web, Mobile

Díra na trhu

Lidé v dnešní době preferují rychlost, přehlednost a bezpečnost. Na trhu chyběl produkt, který by dokázal efektivně propojit poptávající s přepravci. Hlavní myšlenkou projektu je zásadním způsobem zjednodušit a zrychlit proces objednání a realizace přepravy zásilek a zbavit se prostředníků, firem přeprodávajících přepravu.

shipvio mac
1

Řešení

Platforma, která umožňuje propojit přepravce se zákazníky. Zákazníci mohou v rámci burzy poptávat přepravu a vybírat si tak z ověřených přepravců, kteří jejich zásilku převezou. Zároveň mohou sledovat kde se zásilka momentálně nachází a díky tomu naplánovat převzetí v daný čas. Přepravci získávají transparentní zakázky a rychlé platby svých služeb.

2

Návrh

Navrhli jsme intuitivní rozhraní pro širokou základnu uživatelů. Výběr technologie ovlivnila potřeba rychle a pružně reagovat na rozvoj a změny podle přání zákazníků. Serverovou výkonnou část bylo třeba postavit na robustní platformě Azure.

3

Implementace

Vytvořili jsme tři aplikace pro každou platformu. V rámci systému ShipVio jsme vybudovali webovou aplikaci, mobilní aplikace pro Android a iOS a webové stránky. Aplikace mají snadno ovladatelné prostředí, zobrazují ucelený seznam poptávek, hodnocení zákazníků, dopravců i řidičů a kromě sledování pohybu zásilky pomocí GPS umožňují také live chat mezi řidičem a odesílatelem. Vše je propojeno do společného cloudu.

shipvio
shipvio
shipvio

První komplexní systém

Stáli jsme přímo u zrodu ShipVio před dvěma lety, kdy byl návrh celého projektu jen několika větami na listu papíru. Následovalo definování produktu, analýzy a uživatelské testy, které nám ukázaly, jakým směrem se při výstavbě systému ubírat. Byl to náš první komplexní systém. Dnes máme za sebou druhou verzi. Projekt ShipVio byl oceněn jako nejlepší evropský startup v rámci Startup World Cup Prague 2017 a v celosvětovém kole se umístil na 4. místě. ShipVio stále roste, chystá se expanze a my jsme rádi, že jsme jeho součástí.

Technologie

Frontend:

React.js

Backend:

Azure, .NET

hvězda na web
Také chcete úspěšnou aplikaci?Napište Nám

Copyright © 2024 All rights reserved