Slovohrátky

Projekt, který má opravdu smysl

Knihy jsou nahrazovány online obsahem, texty, které píšeme prostřednictvím online aplikací, jsou zkratkovité a v mnoha případech jazykem, který míchá angličtinu a češtinu. Co kdybychom si chtěli se slovy zase začít hrát a co kdyby pro to existovala aplikace propojující nejlepší profesionály z oblasti logopedie, ilustrace a kódování? Slovohrátky patří mezi start-upové projekty, které společnost Qest podpořila a kompletně vyvinula. Zakladatelé tohoto počinu mají jednoduchý, nicméně pracný cíl. Chtějí naučit děti lépe mluvit svým rodným jazykem. To vše pomocí mobilní hry pro tablety. Pro účely hry byla připravena cvičení vycházející z mnohaleté logopedické praxe renomované české odbornice Mgr. Heleny Kolbábkové.

Slvohrátky
Odvětví

Vzdělání

Klient

Slovohrátky

Systém

Andorid, iOS, Web

Prospěšnost stavíme vysoko

Prioritou projektu nebyla monetizace, ale vzkříšení původní myšlenky, se kterou se zakladatelé Qestu setkali již dříve za svého působení. Spoluzakladatel Qestu Radek Alenka nechtěl nechat námět projektu Slovohrátky zapadnout v dějinách edukativních nápadů. Prvotní myšlenka učení správné mluvě byla uchopena za podpory a investic nových zájemců. Kromě Qestu se do vývoje aplikace Slovohrátky zapojila jako odborná záštita logopedka a speciální pedagožka Mgr. Helena Kolbábková. Kresby pro jednotlivá cvičení vytvořila její dcera Mgr. Eva Kusalová, taktéž působící jako speciální pedagog - logoped.

VÝZVA

Jednou z hlavních výzev celého projektu bylo přenesení ilustrací z papíru do digitální formy tak, aby byl zachován rukopis autorky a udržena specifická odbornost. Rozpohybování obrázků do aplikace pro Android a iOS, a tím i celou řadu zařízení, bylo náročné. Na vývoji se v době realizace podílel nový, mladý tým lidí. Zvládli však svůj úkol bravurně.

Zkušenost v procesu

Zpětně je možné práci na projektu hodnotit jako proces učení. Problematika ilustrací a grafiky byla pro Qest novým bojištěm. Část realizace probíhala za pomoci získávání informací z otevřených zdrojů na internetu. Mladičký tým Qestu se mnohdy musel prát s problémy, které dnes již perfektně zvládá. V dané době Qest v tomto projektu poprvé řešil např. nákupy v aplikaci.

Tým Qest stále pracuje na rozšiřování a vylepšování mobilní hry Slovohrátky a řadí ji mezi své srdeční záležitosti.

Výsledek

Výsledkem práce Qestu je unikátní odborná logopedická aplikace pro děti. Je dostupná pro tablety s operačním systémem Android a iOS. Nabízí základní úkoly postavené na bázi drobných příběhů a her. Aplikace disponuje in-app purchases.

Nejzajímavějším prvkem aplikace je původní grafické zpracování vycházející z reálných ilustrací, ale také významné edukativní zaměření spojené s odborností a originalitou. Tento projekt vhodně rozšířil portfolio společnosti Qest. A co víc? Má opravdu smysl!

Technologie

Node.js

hvězda na web
Také chcete úspěšnou aplikaci?Napište Nám

Copyright © 2024 All rights reserved